Шишацька ГЕС

55 big

Нові господарі гідроелектростанції спільно з органами місцевого самоврядування  товариство переймається проблемами Шишаччини.
В 2013-2017 ро
ках була надана допомога з поліпшення місцевої інфраструктури. Товариство приймало участь у комплексному економічному і соціальному розвитку території Шишацького району, у різноманітних соціальних заходах, зокрема, підтримало дитячий футбольний клуб, з його допомогою було  відремонтовано  шахтний колодязь, придбано лампи вуличного освітлення тощо.
 Підприємством витрачено близько 150 тис.грн. на соціальну підтримку району. В 2017 році профінансована проектно-кошторисна документація по розчищенню русла річки Псел від сухостійних дерев в районі Шишацької ГЕС на території Шишацької селищної ради. Районна рада виступила замовником Проектно-кошторисної документації по об’єкту: «Розчищення русла р.Псел від сухостійних дерев у районі Шишацької ГЕС на території Шишацької селищної ради Шишацького району»  На даний час очікується надходження коштів з обласного бюджету   на проведення вищезазачених робіт за клопотанням депутатського корпусу Шишацької районної ради та головою Владислава Сафонова.
За сприяннням ТОВ «БТК «Едельвейс» для Дюсш були приюбані пластикрві вікна та для ремонту службового житла по вул.Легейди,5 смт.Шишаки  котел та батареї.
За 2016-2017 підприємством сплачено до місцевого бюджету понад 500 тис. гривень податків. До Державного бюджету України підприємство сплатило близько 4 млн. грн. податків, в т.ч. 2,9 млн. грн. податку на додану вартість, 1,1 млн. грн. податку на прибуток
.
 Керівництво ТОВ «БТК «Едельвейс»  у тісній  співпраці з районною радою займає  активну громадську позицію та приймає  активну  участь у житті  району.
 Товариство постійно  інвестує в утримання прилеглої території в належному санітарному стані, здійснює заходи щодо захисту навколишнього природнього середовища, дотримання екологічних норм. На ці потреби було виділено 300 тис. грн.
Шишацька 
ГЕС була побудована у 1956 році та з часу введення в експлуатацію на ній не проводили жодного капітального ремонту обладнання, будівель та гідротехнічних споруд. У 2009 році станція була орендована ТОВ  «БТК «Едельвейс», яке відновило роботу ГЕС.
 
Вид на Шишацьку ГЕС 2009 рік, до того як об’єкт був переданий в оренду ТОВ «БТК «Едельвейс»
Зі зміною власників ТОВ «БТК «Едельвейс» в 2012 році відбулися зміни на краще. 
З моменту придбання Шишацької ГЕС новими власниками встановлено сучасне обладнання, зокрема, система управління та автоматики, трансформатор, шафи високовольтного та низьковольтного обладнання, система захисту та сигналізації, лічильники о
Крім того, підприємством проведені ремонтні роботи гідроспоруд та будівлі ГЕС а саме: замінено дерев’яні затвори, відремонтовано дах будівлі, встановлені нові вікна, здійснені внутрішні   та зовнішні оздоблювальні роботи.бліку, АСКОЕ.Забезпечена протипожежна безпека автоматизованою системою пожежогасіння та пожежного оповіщення. Вище згадані заходи підвищили надійність роботи об’єкта.
Наразі, на станції працюють 6  робітників, з них 5 електромонтерів та  1 начальник дільниці.  Підприємство постійно підвищує кваліфікацію працівників, щороку проводить навчання з техніки безпеки та охорони праці.